Działalność gospodarcza a prywatne konto bankowe

Założenie własnej działalności gospodarczej to ważny krok dla stabilizacji finansowej i rozpoczęcie życia na własny rachunek. Młodych przedsiębiorców czekają jednak liczne dylematy, które mogą mieć wpływ na przyszłe zarządzanie firmą. Jedną z ważniejszych kwestii przed zarejestrowaniem działalności, jest ustalenie zasad prowadzenia księgowości i zarządzania finansami. W tym celu trzeba wybrać rachunek bankowy, który będzie wykorzystywany do rozliczania firmy.

Rodzaje umów o pracę – na jaką się zdecydować zatrudniając nowego pracownika

Rozwój przedsiębiorstwa wymaga w pewnym momencie zwiększenie zasobów ludzkich firmy, aby móc oddelegować wybrany zakres obowiązków do nowego pracownika. Jako pracodawca możemy zawierać umowy o pracę, które różnią się między sobą formą, długością trwania oraz prawami pracowniczymi. W obowiązującym kodeksie wyróżnia się kilka najczęściej stosowanych umów między pracownikiem a pracodawcą.

Zarządzanie ryzykiem finansowym w przedsiębiorstwach

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od rozmiarów i pola działania, musi zmierzyć się z określonymi ryzykami, które są specyficzne dla jego makro- i mikrootoczenia.

Szybka pożyczka dla każdego

Firmy udzielające szybkich pożyczek chwilówek na dobre zagościły na polskim rynku finansowym. Za sprawą ułatwionego dostępu, sprawnej weryfikacji, ograniczonych formalności oraz możliwości szybkiego otrzymania gotówki cieszą się one coraz większym powodzeniem.

Warsztaty „Problematyka zmian FATCA w TFI – nowe rozdanie”

Zmiany w FATCA nakładają zasady funkcjonowania na rynku finansowym i stwarzają wiele problemów związanych z praktyczną zmianą procedur.

Warsztaty „Problematyka zmian FTACA w TFI”

V Financial Conferences serdecznie zaprasza na warsztaty „Problematyka zmian FTACA w TFI”, które odbędą się w dniu 30 IX 2014r. W Hotelu Mercure Grand w Warszawie.

Odszkodowanie komunikacyjne

Ze względu na coraz większy ruch pojazdów na drogach, z roku na roku liczba wypadków drogowych ulega ciągłemu zwiększeniu. W wyniku tych zdarzeń każdy pokrzywdzony ma prawo wnioskować o wypłatę odszkodowania.

Pracownicze Programy Emerytalne korzyścią dla obu stron

Wysokość przyszłej emerytury z racji I i II filaru dla wielu Polaków pozostawia wiele do życzenia. Z tego właśnie powodu coraz więcej ludzi stara się w jakiś inny sposób zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich. Sposobem na to może być III filar, w którym ciekawą opcją zdają się być powstałe w 2004 roku Pracownicze Programy Emerytalne.

Jakie korzyści daje bankowość elektroniczna?

Bankowość elektroniczna to coraz popularniejsza forma przeprowadzania różnorodnych operacji bankowych. W sposób szybki i bez wychodzenia z domu można załatwić niemalże każdą sprawę. Jednak to tylko nieliczne zalety. Co jeszcze wpływa na to, iż bankowość elektroniczna to coraz powszechniejsza forma bankowości?

Bezpieczna współpraca to podstawa

Na sukces w biznesie składa się wiele czynników. Poczynając od dobrze wykonanego biznesplany, poprzez odpowiednią ilość zainwestowanych pieniędzy, aż po jak najlepszą promocję swoich produktów czy usług. Poza nimi jednak istnieje wiele wspomagających faktorów, które potrafią w znaczny sposób ułatwić zaistnienie i utrzymanie się na rynku pośród konkurencyjnych firm. Mowa o współpracy, czyli bardzo popularnym partnerstwie w biznesie.